| خرید اپل ایدی | دانلود قالب جوملا | دوربین مدار بسته | کارشناسی خودرو | سنگسابی | ترمیم مو | تعمیر یخچال | اسکوتر | خرید vpn | دانلود آهنگ جدید | کابینت
آنکارا
| قالب رایگان جوملا | ترمیم مو | نصب دوربین مدار بسته | کارشناسی بدنه خودرو | کفسابی | خرید اپل ایدی | سرور مجازی | تعمیر یخچال | اسکوتر هوشمند | خرید vpn | دانلود آهنگ جدید | کمد دیواری
آنکارا

آنکارا

شهر آنکارا پایتخت پهناور کشور ترکیه است که در دل خود از ساختمان های مدرن شهری ، نهادهای دولتی و شرکت های تجاری بزرگ گرفته تا دانشگاه ها و سفارت خانه های خارجی را در این کشور جای گرفته اند .

آنکارا شاهراه ارتباطی و قطب حمل و نقل کشور ترکیه بشمار می رود  که دقیقا در مرکز کشور و فلات آناتولی واقع شده و راه را برای دسترسی مسافران و گردشگران تور ترکیه به سایر مناطق مهم ترکیه هموار و راحت می کند 

تاریخچه شهر آنکارا

شهر آنکارا سرنوشت پر فراز و نشیبی را گذرانده است و بارها و بارها توسط سلسله های گوناگون مورد حمله و در نهایت فتح شده است و همچنین خوب است بدانید که از مهم ترین مردمان و سلسله هایی که نقش پر رنگی در تاریخ شهر آنکارا داشته اند ، می توان به رومیان ، ایرانیان ، سلجوقیان ، عثمانیان و فریگیه ای ها اشاره کرد که با این که سال ها از حکومت این افراد بر آنکارا گذشته است اما هنوز هم آثار بسیار زیادی از آن ها در موزه های این دیار و دیگر شهر های ترکیه به چشم خواهد خورد ،  آنکارا یکی از قدیمی ترین شهرهای کشورترکیه محسوب می شود و به همین خاطر شرح کامل تاریخ آن در این مقاله نمی گنجد ؛ اما معراج گشت آسمان قصد دارد  به صورت خلاصه نکات مهم تاریخی این شهر را برایتان شرح دهد و البته نا گفته نماند که اهمیت شهر آنکارا به زمان هیتی ها بر می گردد و البته هیتی ها همان سلسله ای بودند که در هزاره دوم قبل از میلاد در قسمت های آسیای میانه و صغیر و بخصوص سوریه حکمرانی می کردند پس از آن ها به ترتیب فریگیه ای ها و بعد از آن لیدی ها ، ایرانی ها ، یونانی ها ، گالات ها ، رومی ها ، بیزانس ها و ترک ها با جنگ های فراوان صاحب این شهر شدند و در ابتدا سلجوقیان و سپس عثمانیان صاحب آنکارا شدند تا نهایتا جمهوری ترکیه تشکیل و آنکارا به عنوان یکی از شهرهای بزرگ آن شروع به فعالیت کرد و بر سر زبان ها افتاد .

آب و هوای شهر آنکارا

بهار : یکی از بهترین زمان ها برای سفر به آنکارا با تور ترکیه در فصل بهار است چرا که در این زمان عموما باران بهاری زیبایی می بارد و چهره این شهر را دلنشین تر و جذاب تر می کند .
تابستان : تابستان در آنکارا شباهت زیادی به این فصل در تهران خودمان دارد با این تفاوت که آلودگی هوا در آن خیلی کمتر می باشد ، فصل تابستان زمان اوج سفرها به این شهر بشمار می رود و اینکه بخصوص ماه های ابتدایی آن که آب و هوا برای سفر بسیار مناسب و دلپذیر است .
پاییز : در این فصل دمای هوا کاهش می یابد و به طور میانگین به ۱۷ الی ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد رسید ، البته این عدد در سال های گوناگون بنابر شرایط جوی تغییر پیدا خواهد کرد . هر چه به اواخر فصل پاییز می رسیم شهر آنکارا چهره ای زمستانی به خود گرفته و خنک تر می شود .
زمستان : زمستان آنکارا همیشه با باران همراه بوده و حتی گاهی برف هم خواهید دید ، کمتر گردشگری در تور ترکیه فصل زمستان را برای سفر به آنکارا انتخاب می کند زیرا شهر کاملا زمستانی و سرد و همراه با یخبندان می باشد و البته زمستان در این شهر، زیاد طولانی و آزار دهنده نمیباشد .
بهترین فصل سفر به آنکارا : آمارها نشان می دهند که میزان حضور گردشگران تور ترکیه در تابستان از دیگر زمان ها بیشتر است ، اما بهار و تابستان هر دو زمان خوبی برای سفر به آنکارا هستند و اگر نسیم خنک شما را اذیت نمی کند پیشنهاد می کنیم بهار را برای سفر به این شهر انتخاب کنید .

مناطق گردشگری آنکارا

یکی از مهم ترین مناطق گردشگری ترکیه در آنکارا آنیتکابیر یا مقبره آتاتورک واقع بر روی یک تپه خیره کننده در بخش آنیتپ شهر می باشد . موزه تمدن های آناتولی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد ، این موزه به ورودی ارگ بسیار نزدیک است و همچنین یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یک مجموعه خارق العاده و منحصر از آثار پالئولیتیک ، نئولیتیک ، هاتی ، هیتی ، فرنگی ها ، یورارتین ها و رومی ها و نمونه های برجسته از گنجهای لیدیایی ها را در خود جای داده است .

از دیگر مکان های دیدنی و توریستی آنکارا می توان موزه فرهنگ شناسی ، موزه نقاشی و مجسمه سازی ، موزه جنگ آزادی ، موزه جمهوری ، موزه تاریخ طبیعی ، موزه هوانوردی ، موزه پخش رادیو و تلویزیون ترکیه ، موزه فضای باز لوکو موتیو ، موزه هواشناسی ، موزه اسباب بازی ، موزه زراعت ، مسجد حاجی بایرام ، مسجد اصلان حانه ، مسجد اهی الوان ، مسجد علا الدین ، مسجد ینی جناب احمد و مسجد کجا تپه را نام برد که در زیر تعدادی از پرطرفدارترین این مراکز را برایتان می گوییم .

مقبره آتاتورک

مقبره آتاتورک آنکارا، بنیانگذار جمهوری ترکیه، واقع بر یک تپه خیره کننده در بخش «آنتیپ» شهر، در سال 1944 بنا شد و در 1953 کامل شده است که در واقع یک هم جوشی شگفت انگیز بین ایده های معماری باستانی و مدرن است و به عنوان یک دستاورد معماری مدرن ترکیه بدون رقیب باقی مانده است. بنایی ساده است که حیاط بزرگی پوشیده با کفپوش های موزاییکی دارد .

در تمامی گوشه های محوطه این بنا سربازها حضور دارند و ممکن است به شما سخت بگیرند، به خصوص در زمان تعویض شیفت در اینجا یک موزه که مجسمه مومی آتاتورک را در خود جای می دهد ، وجود دارد و نوشته ها ، نامه ها و اشیایی متعلق به آتاتورک ، همچنین نمایشگاهی از عکس هایی که لحظات مهم در زندگی او و در تاسیس جمهوری را ضبط کرده اند ، دیده می شوند و این مکان همه روزه و موزه هر روز غیر از روزهای دوشنبه باز است که در طول شب های تابستان نیز یک نمایش نور و صدا اجرا می شود .

معبد آگوستوس و روم آنکارا

این معبد پس از فتح آناتولی مرکزی به وسیله امپراتوری روم ، قبل از میلاد بنا نهاده شده است و در قرن دوم توسط رومی ها گسترش یافت و سپس در قرن پنجم بیزانسی به کلیسا بدل شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت ، ضمنا این مکان در ناحیه یولوس و در مجاورت مسجد حاجی بایرام قرار گرفته است .

تئاتر رومی آنکارا

این تئاتر در سال 1982 میلادی کشف شده است و سپس ، حفاری آن از سال 1983 میلادی آغاز گردید و ساخت آن به قرن دوم پس از میلاد باز می گردد ، مجسمه های رومی کشف شده در معرض نمایش عموم مردم بخصوص گردشگران تور آنکارا قرار گرفته اند و در بخش جایگاه تماشاچیان حفاری همچنین ادامه دارد .

موزه فرهنگ در آنکارا

این موزه مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا بنا نهاده شده است و شما گردشگران تور ترکیه حاوی مجموعه نفیسی از صنایع دستی مربوط به فرهنگ عامه و آثار مربوط به مساجد دوران سلجوقی و عثمانی را از نزدیک می بینید .

موزه نقاشی در آنکارا

موزه نقاشی و مجسمه سازی در نزدیکی موزه فرهنگ آنکارا واقع شده است که دارای مجموعه ای غنی از هنر ترکی مربوط به اواخر قرن 19 است و در آن گالری هایی برای نمایش آثار برای بازدید کنندگان و مسافران تور ترکیه وجود دارد .

شهربازی فوق العاده آنکارا

مساحت کل آنکاپارک آنکارا 1200000 مترمربع می باشد و 100000مترمربع آن توسط اسباب بازی های مختلف پر شده است ، پارک شامل 1217 اسباب بازی بزرگ و کوچک است .
در شهربازی بزرگ آنکارا ترن هوایی به طول 870 متر و ارتفاغ 35 متر وجود دارد که یکی از مهیج ترین ترن های هوایی های دنیا محسوب می شود و همچنین چرخ فلک آن یکی از بزرگ ترین چرخ فلک های دنیاست و سالینه گردشگران زیادی را در تور ترکیه جذب می کند .
در ضمن مجسمه های به کار برده شده در این پارک بسیار زیبا و عظیم الجثه هستند و مجسمه غول پیکر دایناسور آنکاپارک آنکارا ، با 70 متر ارتفاع در کتاب گینس ( رکوردهای جهانی ) ثبت شده است ، این پارک از جاهای دیدنی ترکیه است که بازدید از آن برایتان بسیار مهیج و به یاد ماندنی خواهد شد .
نگران تردد در این شهربازی بزرگ آنکارا نباشید زیرا وسایل حمل و نقل عمومی شما را در پارک می چرخانند و می توانید در کنار اسباب بازی یا محل دلخواه تان پیاده شوید و به تفریح بپردازید ، همچنین پارکینگ شهربازی نیز در خدمت شما گردشگران تور ترکیه می باشد .

پارک جنگلی آتاتورک آنکارا

ترکیه با داشتن آب و هوای مرطوب و طبیعت زیبا و هوای سالم از جنگل های بسیار متنوع و زیبایی برخوردار می باشد ، پارک جنگلی آتاتورک ، یکی از مراکز تفریحی بسیار مهم در شهر آنکارا بشمار می رود و دارای باغ وحش ، چایخانه و محل هایی برای پیک نیک است و محصولات متنوعی نیز در این پارک تولید و به فروش می رسد.

مراکز خرید آنکارا

یکی از مهم ترین تفریحات در سفر بخصوص خانم ها سرزدن به مراکز خرید است و گردشگران تور ترکیه برای تهیه سوغاتی و تفریح هم که شده سری به این بازارها و مراکز خرید شهر آنکارا خواهند زد .
مراکز تجاری آنکارا در ترکیه معروف بوده است و تعدادی از گردشگران تور آنکارا تنها جهت تجارت و خرید از این مراکز تجاری به آنکارا سفر می کنند .
بازدیدکنندگان از این شهر معمولا مایل هستند از فروشگاه های قدیمی در چیکریکچیلار یوکوشو نزدیک به اولوس دیدن و خرید نمایند ، خیابان مسگران یا باکیرجیلار چارشیسی محبوبیت خاصی دارد و بسیاری از اشیای جالب قدیمی و جدید را علاوه بر اشیای مسی ، می توان در اینجا تهیه کنید ، مانند جواهرات ، فرش ، لباس ، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده و ... را به راحتی خواهید یافت .
با رفتن به بالای تپه به سمت دروازه ارگ ، می توانید مغازه های جالب بسیاری را ببینید که ادویه ها ، مویه های خشک شده ، آجیل و هر نوع محصول دیگری را که مدنظر شماست را می فروشند .
ضمنا مراکز خرید مدرن بیشتر در کیزبلای و در خیابان تونالی هیلمی واقع در چانکایا یافت می شود ، این منطقه شامل بازار مدرن کاروم و همچنین برج آتاکوله در چان کایا می باشد ، از بالای آناکوله در ارتفاع 125 متری ، منظره باشکوهی بر فراز تمام شهر وجود دارد که بسیار لذت بخش خواهد بود ، رستوران چرخانی نیز وجود دارد که در آن می توان به شکل فوق العاده ای از کل چشم انداز لذت ببرید .

از دیگر مراکز خرید در آنکارا می توان به : گالریا در اومیت کوی ، مرکز بیل کنت ، آرمادا در سوگوت اوزو ، میگروس آک کپرو و کارفور در باتی کنت سایر فرصت ها برای یک خرید مدرن هستند ، اشاره نمود .

 
centered image
 
centered image
Copyright © 1398 . کلیه حقوق وب سایت برای شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری هیوا پرواز نوین محفوظ می باشد.
طراحی و اجرا توسط H.R.K